Bratislava 27. júna (TASR) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) vyjadril solidaritu všetkým ľuďom, ktorí pracujú počas extrémnych teplôt. Urobil tak aj osobne na diaľnici D2, kde v sobotu navštívil robotníkov. Zároveň poďakoval všetkým zamestnávateľom, ktorí v súvislosti s vysokými teplotami dodržiavajú právne predpisy. Tie označil za postačujúce. Uviedol to počas sobotňajšieho tlačového brífingu.
„Chcem vyjadriť solidaritu všetkým ľuďom na Slovensku, ktorí pracujú v takýchto extrémnych pracovných podmienkach, ako máme napríklad dnes. Právna úprava na Slovensku je postačujúca. Ak sa pozrieme na to, čo hovorí Zákonník práce, čo hovorí zákon o ochrane verejného zdravia z roku 2009 a potom špeciálna vyhláška ministerstva zdravotníctva z roku 2016, je tu dostatočne pružná právna úprava, ktorá umožňuje, aby zamestnávateľ zamestnancom vytvoril v rámci možností vhodné podmienky na prežitie v takýchto náročných časoch,“ povedal premiér.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk