Bratislava 24. júna (TASR) – Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) považuje kampaň Zaži to na vlastnej koži, ktorá má odradiť deti od kybešikany či užívania drog, za úspech. Počas kampane sa do nej prihlásilo viac ako 300 škôl s približne 19.000 žiakmi. Z kapacitných dôvodov kamiónom, v ktorom sa hlavný program konal, prešlo približne 10.000 detí. Opakovane tiež odmietol kritiku kampane. Informoval o tom na tlačovej konferencii.
Kampaň má podľa ministra pokračovať na jeseň. „Prevencia má byť účinná. Má byť poskytovaná formou, ktorá zasiahne diváka. V tomto prípade tým divákom alebo človekom, ktorého sme chceli osloviť, sú mladí ľudia. Preto sme zvolili takúto cestu, cestu na vlastnej koži,“ vyhlásil.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk