Domovská stránka » Rezort vnútra: Zvýšila sa úspešnosť vymáhania pohľadávok za pokuty

Rezort vnútra: Zvýšila sa úspešnosť vymáhania pohľadávok za pokuty

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 25. júna (TASR) – Po necelých dvoch rokoch od zriadenia oddelenia vymáhania pokút v rámci sekcie ekonomiky Ministerstva vnútra (MV) SR bolo na exekúciu postúpených 9408 pohľadávok v celkovej hodnote 1.906.224 eur. Z nich sa doposiaľ podarilo vymôcť 6065 pohľadávok v sume 1.067.641 eur. Ministerstvo o tom informovalo s poukázaním na zvýšenie úspešnosti pri vymáhaní neuhradených pokút.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pripomenul, že špecializované pracovisko zriadil rezort práve s cieľom centralizovať a zefektívniť proces vymáhania pokút uložených v pôsobnosti rezortu vnútra. „Efektívne vymáhanie pokút je dôležité pre spravodlivé uplatňovanie pravidiel, ochranu verejného záujmu aj dôveru občanov vo fungovanie štátu,“ povedal minister.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár