Bratislava 25. júna (TASR) – Po necelých dvoch rokoch od zriadenia oddelenia vymáhania pokút v rámci sekcie ekonomiky Ministerstva vnútra (MV) SR bolo na exekúciu postúpených 9408 pohľadávok v celkovej hodnote 1.906.224 eur. Z nich sa doposiaľ podarilo vymôcť 6065 pohľadávok v sume 1.067.641 eur. Ministerstvo o tom informovalo s poukázaním na zvýšenie úspešnosti pri vymáhaní neuhradených pokút.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pripomenul, že špecializované pracovisko zriadil rezort práve s cieľom centralizovať a zefektívniť proces vymáhania pokút uložených v pôsobnosti rezortu vnútra. „Efektívne vymáhanie pokút je dôležité pre spravodlivé uplatňovanie pravidiel, ochranu verejného záujmu aj dôveru občanov vo fungovanie štátu,“ povedal minister.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk