Bratislava 27. júna (TAR) – Predseda Národnej rady (NR) SR Richard Raši (Hlas-SD) v nedeľu (28. 6.) odcestuje do tureckého Istanbulu. V pondelok (29. 6.) sa tam zúčastní na parlamentnom samite Severoatlantickej aliancie (NATO). Vystúpi tam s prejavom. Potvrdí v ňom jednoznačné ukotvenie Slovenska v NATO. Poukáže aj na rastúce investície SR do modernizácie vlastných obranných kapacít. TASR o tom informovali z odboru komunikácie Kancelárie NR SR.
„Slovensko je jednoznačne ukotvené v NATO. V poslednom období veľmi veľa investujeme do našich obranných spôsobilostí, aby sme boli pripravení na všetky potenciálne scenáre vývoja bezpečnostných kríz vo svete,“ vyhlásil Raši. Vo svojom prejave chce tiež apelovať na dôležitosť parlamentnej diplomacie a potrebu mierových riešení.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk