Bratislava 24. apríla (TASR) – Prezident SR Peter Pellegrini odcestuje v utorok (28. 4.) do chorvátskeho Dubrovníka, kde sa zúčastní na samite Iniciatívy Trojmoria. Súčasťou delegácie prezidenta v Chorvátsku bude aj ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD), štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Chovanec a viac ako 40 slovenských podnikateľov, ktorí sa zúčastnia na podnikateľskom fóre Iniciatívy Trojmoria. TASR o tom informoval odbor komunikácie Kancelárie prezidenta (KP) SR.
Politická časť samitu Trojmoria sa uskutoční v utorok popoludní formou plenárneho zasadnutia hláv štátov a predsedov vlád účastníckych a partnerských krajín, na ktorom za Slovensko vystúpi aj Pellegrini. Diskusia lídrov sa zameria na témy digitálnej, energetickej či cestnej infraštruktúry.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk