Domovská stránka » Opozícia si pripomína 22. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie

Opozícia si pripomína 22. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 1. mája (TASR) – Opozícia si pripomenula 22. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie (EÚ). Strana SaS považuje vstup SR do EÚ za najdôležitejší míľnik našej novodobej histórie. Zároveň varuje pred snahami o vystúpenie z tohto zoskupenia. Pre hnutie PS znamená 22 rokov Slovenska v EÚ slobodu cestovať, študovať a pracovať, ako aj investície, ktoré menia naše mestá a regióny. Poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (Slovensko – Za ľudí) pri príležitosti piatkového Sviatku práce a výročia vstupu SR do EÚ hovorí o úpadku sociálneho štátu, prepúšťaní a hrozbe zmrazenia eurofondov pre Slovensko.

„Vstup Slovenskej republiky do Európskej únie považujem za najdôležitejší míľnik našej novodobej histórie. Dnes, 22 rokov od vstupu Slovenska do Európskej únie, čelíme snahám o podkopanie nášho členstva v tomto zoskupení,“ uviedol šéf SaS a poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling. Pripomenul, že SaS navrhla zakotviť členstvo Slovenska v EÚ priamo do Ústavy SR.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár