Domovská stránka » Ministerstvo: Energopomoc pokračuje, dokončujeme prehodnotenie nárokov

Ministerstvo: Energopomoc pokračuje, dokončujeme prehodnotenie nárokov

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 17. apríla (TASR) – Poskytovanie adresnej energopomoci pre domácnosti pokračuje aj v roku 2026, pričom aktuálne sa nachádza v záverečnej fáze prehodnocovania nárokov. Pomoc je schválená na celý rok a štát ju poskytuje priebežne. Pri elektrine a plyne formou zvýhodnených cien priamo vo faktúrach, pri teple dodávaného prostredníctvom centrálneho zásobovania cez energopoukážky. V piatok o tom informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

Spracovanie aktualizovaných dát by podľa rezortu hospodárstva malo byť ukončené najneskôr do konca apríla. Následne budú údaje odovzdané dodávateľom energií a Slovenskej pošte, ktorá zabezpečí distribúciu energopoukážok. Od 1. mája budú zároveň aktuálne informácie dostupné aj na webovej stránke energopomoc.sk, na okresných úradoch a prostredníctvom call centra.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár