Topoľčany 18. apríla (TASR) – Úvodné dve previerky v záverečnej fáze prípravy na MS 2026 priniesli slovenským hokejistom bilanciu jedno víťazstvo a jedna prehra. Hlavný tréner SR Vladimír Országh aj kapitán tímu Marek Hrivík vyjadrili spokojnosť s výkonmi v dvojzápase v Topoľčanoch proti Švajčiarsku (3:1, 3:5).
Slováci nastúpili v piatok iba s 11 útočníkmi, keďže chýbali pre zranenia Peter Cehlárik a Adrián Holešinský. Druhý menovaný utrpel vo štvrtkovom stretnutí tržnú ranu na nohe a boj o svetový šampionát sa pre neho skončil. Rozhodujúcim faktorom v druhom vystúpení SR bola prostredná časť hry, v ktorej Országhov výber trikrát inkasoval. Následne sa však vrátil do zápasu a do konca bojoval o vyrovnanie. „Myslím si, že dobrý zápas. Trochu sme sa dali dole, keď sme prehrávali o tri góly. Na konci sme však mali vyrovnávajúci gól na hokejke. Škoda, že nám to nepadlo. Bolo to z našej strany dobré, Švajčiari majú dobrý tím, majú domáce MS a pripravujú sa na to. My sme tu mali veľa nových chalanov, bojovali a bol to super dvojzápas,“ okomentoval prvé dva súboje v príprave kapitán Hrivík, ktorého tešila aj disciplína tímu. Slováci neboli na trestnej lavici v druhom dueli ani raz. „Vedeli sme, že majú silné presilovky a vedia to zahrať. Snažili sme sa im nedať na to veľa šancí. Disciplinovanosť nás musí sprevádzať aj po zvyšok prípravy, ako aj na majstrovstvách sveta,“ povedal 34-ročný center.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk