Domovská stránka » Atletico Madrid a Paríž Saint-Germain postúpili do semifinále

Atletico Madrid a Paríž Saint-Germain postúpili do semifinále

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 14. apríla (TASR) – Futbalisti Atletica Madrid v kádri s Dávidom Hanckom a Paríža Saint-Germain sa stali prvými dvoma semifinalistami Ligy majstrov 2025/2026. Atletico bez zraneného slovenského obrancu síce prehralo vo štvrťfinálovej odvete s Barcelonou 1:2, na Camp Nou však pred šiestimi dňami zvíťazilo 2:0, čo mu stačilo na postup. PSG v pozícii obhajcu trofeje v utorok triumfoval na pôde FC Liverpool 2:0 dvoma gólmi Ousmaneho Dembeleho, rovnaký výsledok sa zrodil aj v Parku princov.

Barcelona nastúpila do odvety s cieľom zmazať dvojgólové manko z prvého zápasu a už v 4. minúte sa ujala vedenia zásluhou Laminea Yamala, ktorý si zbehol za obranu domácich a rutinérsky prekonal Juana Mussa. Atletico si vypracovalo prvú šancu v 22. minúte, no spolupráca Ademolu Lookmana s Antoineom Griezmannom vyrovnanie nepriniesla. O dve minúty neskôr udrela Barcelona, keď si Ferran Torres nabehol do šestnástky a strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0 Krátko na to mohol viesť úradujúci španielsky majster už trojgólovým rozdielom, no Fermin Lopez spálil tutovku. Atletico znížilo v 31. minúte vďaka Lookmanovi po nezištnej prihrávke od Marcosa Llorenteho.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár