Bratislava 17. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (Smer-SD) odcestuje vo štvrtok (18. 6.) na pracovnú cestu do Chorvátskej republiky. V mestách Osijek a Záhreb absolvuje pracovný program zameraný na ďalší rozvoj slovensko-chorvátskych vzťahov, posilnenie politického dialógu a podporu hospodárskej spolupráce medzi oboma krajinami. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
Blanár v Osijeku slávnostne otvorí honorárny konzulát Slovenskej republiky. „Týmto krokom Slovensko posilní svoju prítomnosť v Chorvátsku a vytvorí nové možnosti pre rozvoj hospodárskej, kultúrnej a regionálnej spolupráce,“ uviedlo ministerstvo.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk