9
Košice – Šaca 20. júna (TASR) – Požiar vo väznici v Košiciach – Šaci založil odsúdený. Pre TASR to potvrdila vedúca kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Dominika Gubáňová. Incident sa stal v sobotu ráno, pričom do nemocnice museli previezť troch mužov, ďalšieho ošetrili na mieste.
„V ranných hodinách došlo k vzniku požiaru v ubytovacích priestoroch pre odsúdených v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Košice – Šaca, ktorý bol založený odsúdeným. Vďaka okamžitej reakcii príslušníkov zboru sa prostredníctvom hasiacich prístrojov podarilo zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu,“ uviedla Gubáňová. Privolaní hasiči oheň následne zlikvidovali.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk