4
Bejrút 25. júna (TASR) – Americké ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok vyhlásilo, že Izrael stiahol svoje jednotky z niektorých lokalít na juhu Libanonu, ktoré okupoval v rámci vojny s militantným hnutím Hizballáh. Vysokopostavení predstavitelia Izraela a Libanonu tieto tvrdenia ale popreli, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters.
Izrael a Libanon spoločne zvažujú plán podporovaný USA, podľa ktorého by sa časť izraelských síl stiahla z libanonského územia. Predstaviteľ amerického ministerstva zahraničných vecí uviedol, že cieľom návrhu je zaistiť úplné a overiteľné zničenie zbraní a infraštruktúry Hizballáhu a rozpustenie neštátnych ozbrojených skupín.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk