Évian 16. júna (TASR) – Americký prezident Donald Trump v utorok vyhlásil, že Spojené štáty budú už čoskoro schopné upustiť od výnimiek zo sankcií na ruskú ropu. Povedal to počas summitu skupiny G7, kde sa lídri ekonomicky najvyspelejších krajín snažia zvýšiť tlak na Moskvu pre jej inváziu na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.
Šéf Bieleho domu uviedol, že Spojené štáty sú v pozícii, keď po dosiahnutí dohody o ukončení vojny s Iránom nebudú potrebné výnimky zo sankcií pre ruskú ropu. „Čoskoro to budeme môcť urobiť, pretože ropa teraz prúdi,“ povedal novinárom. Washington zaviedol a následne predĺžil výnimku pre ruskú ropu v tankeroch, ktoré sa už nachádzali na mori, čo znepokojilo európskych spojencov.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk