12
Washington 23. júna (TASR) – Americký prezident Donald Trump kritizoval pôsobenie odchádzajúceho britského premiéra Keira Starmera, ktorý v pondelok oznámil zámer odstúpiť z funkcie. Podľa Trumpa si Starmer „veľmi uškodil“ svojím prístupom k energetike, migrácii a vzťahom s Washingtonom, informovala agentúra AFP, píše TASR.
„Myslím si, že je to milý človek,“ povedal Trump novinárom počas podujatia v Oválnej pracovni. Následne však Starmerovi vytkol nesprávne riadenie britskej energetickej politiky, pretože nevyužíva zásoby ropy v Severnom mori. Podľa Trumpa bolo chybou aj to, že Starmer umožnil výstavbu „veterných elektrární všade navôkol“.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk