8
Bratislava 26. júna (TASR) – Na väčšine územia Slovenska sú v piatok vyhlásené výstrahy prvého i druhého stupňa pred vysokými teplotami. Do platnosti vstúpia o 12.00 h a zostanú platné do večera. Na svojom webe o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Výstrahy druhého stupňa platia v celom Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji, ako aj vo väčšine okresov Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja. Prvý stupeň meteorológovia vyhlásili vo väčšine okresov Prešovského a Žilinského kraja, ako aj v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Gelnica, Košice-mesto, Košice-okolie a Spišská Nová Ves.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk