Domovská stránka » Slovensko otvorilo v Tanzánii svoje veľvyslanectvo

Slovensko otvorilo v Tanzánii svoje veľvyslanectvo

od Teraz.sk
0 komentárov

Dar es Salaam 11. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár vo štvrtok otvoril historicky prvý zastupiteľský úrad SR v Tanzánii. Na jeho slávnostnom otvorení v hlavnom meste Dar es Salaam sa zúčastnil aj šéf tanzánskej diplomacie Mahmoud Thabit Kombo. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Blanár v príhovore vyjadril presvedčenie, že nové veľvyslanectvo SR v Tanzánii podporí rozvoj politických vzťahov a otvorí príležitosti pre slovenské firmy na perspektívnom trhu východnej Afriky.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár