Trenčín 14. apríla (TASR) – Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov na domáce majstrovstvá sveta v Trenčíne a Bratislave (22. apríla – 2. mája) dospela do záverečnej fázy. Realizačný tím na čele s hlavným trénerom Martinom Dendisom má k dispozícii 28-člennú zostavu, ktorú čaká na konci týždňa záverečné zoštíhlenie a generálka v podobe prípravného zápasu s Dánskom (nedeľa 19. apríla o 18.00 h, ZŠ Pavla Demitru Trenčín).
Realizačný tím pracuje aktuálne s 25 hráčmi do poľa, traja si plnia povinnosti pri iných reprezentačných tímov Slovenska. „Nominácia sa rodila na základe dlhodobého skautingu počas celej sezóny, počas toho ako chalani pristupovali k svojim klubovým a reprezentačným povinnostiam. Sme v treťom bloku prípravy. Máme za sebou dvojzápasy s Red Bullom Salzburg a Českou republikou. Nominovali sme do záverečného bloku najlepších chalanov, ktorí sú k dispozícii. Čo sa týka brankára Jakuba Husára, ten cestoval na turnaj s reprezentáciou do 17 rokov a pripojí sa počas týždňa. K dispozícii máme osem obrancov, ktorí sú veľmi motivovaní reprezentovať Slovensko. K tomu máme 16 útočníkov, Šimon Potočka a Michal Ondrejčák idú momentálne s tímom do 20 rokov, v ktorom budú mať zápasový proces. Sme veľmi radi za chalanov, ktorí sú tu. Je to jedna skvelá partia. Možno ju veľa ľudí podceňuje, ale ja viem, že títo chalani majú svoju kvalitu a tento ročník chce niečo dokázať. Nemôžem si predstaviť lepší tím, s ktorým by som mohol ísť na majstrovstvá sveta. Na konci týždňa budeme robiť veľmi ťažké rozhodnutia, nik to nemá isté. Chalani musia ísť na hranu aj na tréningoch, na konci týždňa oznámime finálnu nomináciu,“ prezradil na tlačovej konferencii reprezentačný tréner Slovenska Martin Dendis.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk