Domovská stránka » Rezort zahraničia: SR víta podpis memoranda medzi USA a Iránom

Rezort zahraničia: SR víta podpis memoranda medzi USA a Iránom

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 18. júna (TASR) – Podpis memoranda o porozumení medzi Spojenými štátmi americkými a Iránskou islamskou republikou je významným krokom smerom k zníženiu napätia a stabilizácii situácie na Blízkom východe. Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár. TASR o tom vo štvrtok informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Vítam podpis dohody o prímerí, ktorou dochádza k zastaveniu vojenských aktivít na všetkých frontoch vrátane Libanonu a postupnému obnoveniu námornej plavby cez Hormuzský prieliv. Vyzývam na plné rešpektovanie prímeria signatármi, ako aj regionálnymi aktérmi, čo umožní v nasledujúcich dvoch mesiacoch zintenzívniť diplomatické úsilie smerom ku komplexnej mierovej dohode, o ktorej sa strany zaviazali rokovať,“ vyhlásil Blanár.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár