Košice 20. júna (TASR) – Vo väznici v Košiciach-Šaci zasahujú záchranári. Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Petra Klimešová pre TASR potvrdila, že na mieste zasahujú dve ambulancie záchrannej zdravotnej služby a zásah stále prebieha. Bližšie informácie k počtu zranených či rozsahu zranení nespresnila. Na prípad upozornila TV JOJ, podľa ktorej na mieste v sobotu ráno vypukol požiar a splodín horenia sa malo nadýchať šesť osôb.
Oheň podľa televízie vypukol na oddelení určenom pre väzňov so špeciálnym zaobchádzaním a poškodil jednu celu. Incident sa mal začať tým, že jeden z väzňov podpálil uterák, pričom sa plamene následne rozšírili na matrace v cele. Na miesto vyslali zdravotníkov, policajtov aj hasičov.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk