Domovská stránka » Pavel: O tom, na akú časť summitu pôjdem, rozhodnem ja

Pavel: O tom, na akú časť summitu pôjdem, rozhodnem ja

od Teraz.sk
0 komentárov

Praha 25. júna (TASR) – Ak je hlava štátu súčasťou nejakej delegácie, automaticky je podľa českého prezidenta Petra Pavla na jej čele. O tom, či sa zúčastní na akejkoľvek časti blížiaceho sa summitu NATO v Ankare, si preto podľa svojich slov rozhodne sám. Vo štvrtok tak reagoval na slová českého ministra zahraničných vecí Petra Macinku, že o úlohe prezidenta na summite rozhodne budúci týždeň vláda, no určite ho nepošle na neformálnu večeru, kam chcel Pavel ísť, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Pán minister evidentne znovu nepochopil deľbu rolí a funkcií v tomto štáte. Je potrebné jasne povedať, že ak je prezident v akejkoľvek delegácii, je automaticky vedúcim tejto delegácie. O tom, či sa zúčastní na ktorejkoľvek časti summitu, teda neformálnej večeri alebo hlavnom rokovaní, rozhodne prezident, nie vláda, nie minister zahraničných vecí,“ vyhlásil Pavel.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár