Bratislava/Košice 18. júna (TASR) – V Košiciach malo dochádzať k detskej prostitúcii. Vyšetrovateľ jednotky nelegálnej migrácie Úradu boja proti organizovanej kriminality Prezídia Policajného zboru v tejto súvislosti obvinil 19-ročného muža a 38-ročnú ženu, ktorá má byť matkou maloletých dievčat. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.
„Podľa doterajších zistení mal obvinený v priebehu rokov 2023 a 2024 v Košiciach zneužiť nepriaznivú sociálnu situáciu dvoch maloletých osôb, ktoré žili v nevyhovujúcich pomeroch a boli bez vlastných finančných prostriedkov. Obe maloleté osoby mali vykonávať detskú prostitúciu za odplatu, pričom jednej maloletej mal poskytovať omamnú látku metamfetamín,“ priblížila polícia.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk