9
Bratislava 23. júna (TASR) – Väčšina rodičov neprijíma dostatočné opatrenia na ochranu detí v kybernetickom priestore. Dve tretiny rodičov pritom nepoužívajú žiadnu formu rodičovskej ochrany, čo je vážne riziko. V Správe o kybernetickej bezpečnosti v SR v roku 2025 na to upozornil Národný bezpečnostný úrad (NBÚ).
„Deti sa tak môžu jednoduchšie dostať k nevhodnému obsahu, môžu byť vystavené kyberšikane, online predátorom alebo iným formám zneužitia. Zabezpečenie digitálnej ochrany detí by malo byť súčasťou základnej digitálnej výchovy rodičov, podporenej školskými programami, ale aj inými štátnymi a neštátnymi preventívnymi aktivitami,“ poukázal NBÚ.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk