27
Bratislava 24. apríla (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR za opozičné hnutie PS kritizujú piatkové dianie v parlamente. Nestotožňujú sa s rozhodnutím podpredsedu NR SR Andreja Danka (SNS) vykázať šéfku klubu PS Zuzanu Mesterovú zo sály. Hovoria o obmedzovaní slobody slova v parlamente. Avizujú, že sa obrátia na Ústavný súd (ÚS) SR. Vyplýva to z ich vyjadrenia pre novinárov v NR SR.
„Podám aj podnet na ÚS SR, lebo toto nie je normálne. Danko nás tu šikanuje bežne, nazýva nás divožienkami, kadejakými prívlastkami podľa toho, akú má náladu a aký má aktuálne stav. Obrátime sa na ÚS a uvidíme, či toto nie je hrubý zásah do výkonu mandátu poslancov NR SR,“ vyhlásila Mesterová.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk