Domovská stránka » Iránske ropné tankery po dohode s USA údajne obnovili plavbu

Iránske ropné tankery po dohode s USA údajne obnovili plavbu

od Teraz.sk
0 komentárov

Teherán 16. júna (TASR) – Iránska štátna televízia v utorok oznámila, že iránske ropné tankery a ďalšie plavidlá obnovili lodnú dopravu po dosiahnutí rámcovej dohody s Washingtonom. Agentúra AFP v tejto súvislosti poznamenala, že by to mohlo naznačovať zmiernenie americkej námornej blokády, píše TASR.

„Tri iránske ropné tankery momentálne plávajú na severe Indického oceánu a ďalšie dva, ktoré prevážajú základné tovary a krmivo pre hospodárske zvieratá, sú na ceste a plavia sa smerom k prístavom,“ uviedol reportér štátnej televízie z Hormuzského prielivu. Podľa jeho slov sa „začala operácia na zrušenie námornej blokády“, čím odkazoval na opatrenie USA, ktoré prijali 13. apríla. Spojené štáty vtedy vyhlásili blokovanie iránskych prístavov v reakcii na uzatvorenie Hormuzského prielivu Iránom.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár