Bratislava 17. júna (TASR) – Koaličná strana Hlas-SD pri najbližšej príležitosti opätovne predloží návrh na zavedenie možnosti skrátiť volebné obdobie Národnej rady (NR) SR referendom. Avizoval to predseda NR SR Richard Raši (Hlas-SD). Urobil tak po tom, ako sa im to v parlamente nepodarilo presadiť cez pozmeňujúci návrh k úprave na predĺženie volebného obdobia v samosprávach.
„Ak má občan právo moc politikom dať, mal by mať aj právo im ju vziať. Toto je princíp, ktorý sme v našej strane deklarovali a od začiatku jej vzniku ho vyznávame a ktorého sa nikdy nevzdáme,“ vyhlásil na stredajšej tlačovej konferencii. Občania by podľa neho mali mať možnosť vyjadriť nedôveru vláde aj v priebehu volebného obdobia, nielen raz za štyri roky.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk