37
Bratislava/Paríž 17. apríla (TASR) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) v piatok po samite lídrov v Paríži oznámil, že ponúkol kapacity Slovenska pri odmínovaní pobrežia Hormuzského prielivu, pokiaľ by boli nevyhnutné, ako aj skúsenosti súvisiace s vodným manažmentom – to všetko po skončení vojenského konfliktu v tomto regióne. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
„Nachádzame sa v zvláštnej situácii, kedy sa blokovaný prieliv snaží zablokovať ďalšia krajina a je tu zjavný pokus o privatizáciu tohto prielivu. Či už cez jeho totálnu kontrolu alebo vyberanie mýta,“ uviedol Fico.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk