27
Bratislava 23. apríla (TASR) – Daňovníkom sa kráti čas na poukázanie podielu zaplatenej dane za rok 2025. Finančná správa (FS) SR upozornila, že vyhlásenie je potrebné podať najneskôr do 30. apríla 2026, inak nárok na poukázanie 2 % (prípadne 3 %) zaniká. V štvrtok o tom informovala FS.
Zamestnanci môžu podiel dane poukázať prostredníctvom samostatného vyhlásenia, ku ktorému musia priložiť potvrdenie o zaplatení dane od zamestnávateľa. Podiel je možné nasmerovať buď neziskovej organizácii, alebo aj rodičovi, ktorý spĺňa zákonom stanovené podmienky. V takom prípade je suma poukázaná Sociálnou poisťovňou, ktorá ju vyplatí spolu s dôchodkom.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk