Panama 23. júna (TASR) – Historicky prvá ministerská účasť SR na zasadnutí Organizácie amerických štátov (OAŠ) potvrdzuje záujem posilňovať vzťahy s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku a aktívnejšie sa zapájať do riešenia spoločných globálnych výziev. Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár vo svojom vystúpení v rámci Dialógu so stálymi pozorovateľmi na 56. Valnom zhromaždení OAŠ v Paname. TASR o tom v utorok informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
„Slovensko si váži úlohu OAŠ a jej Valného zhromaždenia pri podpore globálneho dialógu naprieč kontinentmi. Hoci sme geograficky vzdialení, zdieľame rovnaké základné princípy – rešpektovanie Charty OSN, demokracie, suverenity, právneho štátu a mierovej spolupráce,“ zdôraznil Blanár.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk