Panama 24. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár na 56. Valnom zhromaždení Organizácie amerických štátov (OAŠ) v Paname rokoval so zástupcami krajín tohto regiónu, aby podporil kandidatúru Slovenska na nestáleho člena Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN) na obdobie 2028 – 2029. TASR o tom v stredu informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
„Slovenská diplomacia je veľmi silným zástancom multilateralizmu a dodržiavania medzinárodného práva, pretože veríme, že práve spoločným diplomatickým dialógom sa dajú riešiť problémy. Len je potrebné mať rešpekt jeden k druhému. A preto som pricestoval do Panamy na Valné zhromaždenie Organizácie amerických štátov a som veľmi rád, že som mohol odprezentovať naše postoje a hodnoty,“ uviedol Blanár.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk