Panama 23. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár zastupuje Slovensko na zasadnutí 56. Valného zhromaždenia Organizácie amerických štátov (OAŠ) v Paname, kde prišiel rokovať o posilnení spolupráce s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku a súčasne získať ďalšiu podporu pre kandidatúru SR za nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN na obdobie 2028 – 2029. TASR o tom v utorok informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
Na jednom z najvýznamnejších politických fór amerického svetadielu v tomto roku sa v dňoch 22. až 24. júna 2026 zúčastňujú lídri a zástupcovia viac ako 70 krajín spolu s predstaviteľmi významných medzinárodných organizácií.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk