Domovská stránka » Blanár: SR chce prehlbovať partnerstvo s krajinami Latinskej Ameriky

Blanár: SR chce prehlbovať partnerstvo s krajinami Latinskej Ameriky

od Teraz.sk
0 komentárov

Panama 23. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár zastupuje Slovensko na zasadnutí 56. Valného zhromaždenia Organizácie amerických štátov (OAŠ) v Paname, kde prišiel rokovať o posilnení spolupráce s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku a súčasne získať ďalšiu podporu pre kandidatúru SR za nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN na obdobie 2028 – 2029. TASR o tom v utorok informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Na jednom z najvýznamnejších politických fór amerického svetadielu v tomto roku sa v dňoch 22. až 24. júna 2026 zúčastňujú lídri a zástupcovia viac ako 70 krajín spolu s predstaviteľmi významných medzinárodných organizácií.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár