Domovská stránka » Babiš k žalobe: Myslel som si, že prezident bude nad vecou

Babiš k žalobe: Myslel som si, že prezident bude nad vecou

od Teraz.sk
0 komentárov

Praha 23. júna (TASR) – Český premiér Andrej Babiš podľa svojich slov nerozumie, prečo sa prezident Petr Pavel rozhodol podať kompetenčnú žalobu na Ústavný súd. Odmietol, že by vláda bránila hlave štátu v zahraničných cestách. Situácia ho vraj mrzí, lebo by sa namiesto tohto sporu mohlo radšej hovoriť o podľa neho dôležitejších veciach. Povedal to v utorok na brífingu pred odletom na summit premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) do Maďarska, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Ja tomu nerozumiem, pán prezident absolvoval 61 zahraničných ciest, z toho za našej vlády desať. Navštívil 12 rôznych krajín, schválili sme jeho účasť na Valnom zhromaždení OSN. A v Ústave je jasne napísané, že tieto aktivity sú s mandátom vlády, takže nerozumiem tomu. Myslel som si, že pán prezident bude trošku nad vecou, celé je to také zvláštne,“ čudoval sa Babiš.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár