11
Praha 21. júna (TASR) – Žiaci v materských školách, základných školách aj na nižších stupňoch viacročných gymnázií už nebudú môcť v škole používať mobilné telefóny, a to ani počas prestávok. Vyplýva to z nového návrhu zákona, ktorý presadzuje český premiér Andrej Babiš. Platnosť by mal nadobudnúť od septembra 2027, informuje TASR podľa portálu Novinky.cz.
„Mobilné telefóny nebude možné používať počas vyučovania ani prestávok. Používanie bude povolené najmä zo zdravotných dôvodov, u detí a žiakov so špeciálnymi vzdelávacími potrebami alebo pri priamom využití vo výučbe,“ uviedol na sociálnych sieťach minister školstva Robert Plaga.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk