Maskat 25. apríla (TASR) – Podľa iránskeho ministra zahraničných vecí sa ešte uvidí, či to Spojené štáty myslia s diplomaciou vážne. Abbás Arákčí sa tak vyjadril na sociálnej sieti X po skončení svojej návštevy v Pakistane, kde rokoval s najvyššími predstaviteľmi tejto krajiny, ktorá sprostredkúva mierové rozhovory medzi Washingtonom a Teheránom, informuje TASR.
„Veľmi plodná návšteva Pakistanu, ktorého sprostredkovateľské úsilie a bratské snahy o obnovenie mieru v našom regióne si veľmi ceníme,“ napísal šéf iránskej diplomacie. Zdieľali sme stanovisko Iránu týkajúce sa realizovateľného rámca na trvalé ukončenie vojny vedenej proti Iránu. Uvidíme, či to USA s diplomaciou myslia skutočne vážne,“ uviedol.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk