Washington 21. apríla (TASR) – Americká ministerka práce Lori Chavezová-DeRemerová končí vo svojej funkcii. V pondelok večer to potvrdil hovorca Bieleho domu Steven Cheung. Od začiatku marca tak ide už o tretiu členku kabinetu prezidenta Donalda Trumpa, ktorá opúšťa jeho administratívu. TASR o tom informuje podľa agentúr AP a AFP.
„Ministerka práce Lori Chavezová-DeRemerová opustí vládu, aby nastúpila na pozíciu v súkromnom sektore,“ oznámil Cheung na sieti X. „Vo svojej funkcii odviedla vynikajúcu prácu, chránila amerických pracovníkov, presadzovala spravodlivé pracovné podmienky a pomáhala Američanom osvojovať si nové zručnosti s cieľom zlepšiť ich život,“ vyzdvihol pôsobenie ministerky hovorca. Ministerstvo dočasne povedie jej zástupca Keith Sonderling.
Informáciu poskytol portál TERAZ.sk