Domovská stránka » Socha Kontakty mieru sa vracia na vstup do Bratislavy

Socha Kontakty mieru sa vracia na vstup do Bratislavy

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 21. júna (TASR) – Po rokoch bude vodičov pri vstupe do hlavného mesta znova vítať ikonická socha Kontakty mieru. Z dôvodu prvého rozšírenia diaľnice v roku 2009 sa demontovala. Dnes už stojí na novom mieste pri Zlatých pieskoch a opäť sa stáva súčasťou východného vstupu do Bratislavy. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) o tom informuje na sociálnej sieti.

Autorom 16-metrového diela je akademický sochár Vladimír Môťovský. Dielo z roku 1972 stálo pri diaľnici D1 približne od 70. rokov a patrilo k najvýraznejším symbolom vstupov do hlavného mesta.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár