Domovská stránka » USA nasadia do operácie v Hormuze torpédoborce a 15.000 vojakov

USA nasadia do operácie v Hormuze torpédoborce a 15.000 vojakov

od Teraz.sk
0 komentárov

Tampa/Washington 4. mája (TASR) — Spojené štáty nasadia do Projektu sloboda, v rámci ktorého budú sprevádzať obchodné lode cez Hormuzský prieliv, torpédoborce, lietadlá a tisíce vojakov. Na svojej stránke to v nedeľu oznámilo Ústredné velenie americkej armády (CENTCOM). Informovala o tom televízia Sky News.

„Vojenská podpora USA pre Projekt sloboda bude zahŕňať torpédoborce s riadenými strelami, viac ako 100 lietadiel operujúcich z pevniny a z mora, viacúčelové bezpilotné platformy a 15.000 vojakov,“ uviedlo CENTCOM vo vyhlásení.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár