Domovská stránka » Svetová šípkarská elita bude prvýkrát v SR, Šulc: Jedinečná atmosféra

Svetová šípkarská elita bude prvýkrát v SR, Šulc: Jedinečná atmosféra

od Teraz.sk
0 komentárov

Bratislava 18. júna (TASR) – V priestoroch bratislavskej Incheba Expo arény sa od piatka 19. júna do nedele 21. júna historicky prvýkrát súťažne stretne svetová šípkarská elita. Hlavné mesto Slovenska bude deviatou zastávkou v rámci tohtoročného kalendára podujatí European Tour pod hlavičkou organizácie Profesionálnej šípkarskej korporácie (PDC). Priestor na turnaji Slovak Darts Open dostane aj kvarteto slovenských šípkarov, pre ktorých to bude tiež prvý stret s najlepšími hráčmi sveta.

Po minuloročnej úspešnej exhibícii dostane Bratislava možnosť preukázať, či sa najlepší hráči šípok budú pravidelne stretávať na Slovensku aj v ďalších rokoch. „Minuloročná exhibícia bola mimoriadne vydarená, tam prebehol prvý kontakt s PDC a s hráčmi. Vďaka tomu sa mi ozvala PDC Europe, ktorá zastrešuje sériu European Tour. Pozvali ma do Mníchova, kde sa začali rokovania a mali sme možno aj šťastie, že od tohto roku rozšírili počet podujatí zo 14 na 15. To, čo sa zdalo pred pár rokmi neuveriteľné, že takýto prestížny turnaj by mohol byť na Slovensku, sa nakoniec podarilo. Sme jedna z ôsmich krajín v Európe, kde sa podujatie tejto série koná, lebo veľa z tých turnajov je v Nemecku, takže je to veľký rešpekt pre Slovensko. Ja som za to rád a hlavne, mojím cieľom je propagácia tohto športu a posúvanie našich najlepších hráčov vpred, a toto je úžasná možnosť. Je to veľká vec, mám okolo seba veľký tím. Prvýkrát je to vždy náročné, lebo veľa vecí sa učíme za pochodu. Pevne verím, že to zvládneme,“ uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii promotér Slovak Darts Open František Šulc.

Informáciu poskytol portál TERAZ.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechajte komentár